לתיאום פגישה

עדשות משרדיות ועדשות מולטיפוקל

מה ההבדל בין משקפי מולטיפוקל לבין משקפיים משרדיות?

מדוע יש לאנשים רבים צורך שיהיו ברשותם 2 הסוגים?
עדשות מולטיפוקליות במשקפיים הן עדשות שיש בהן מוקדים רבים באזורים שונים של העדשה, המוקד בחלק העליון של העדשה מיועד לטווח רחוק, המוקד בחלק התחתון של העדשה מיועד לטווח הקרוב, וביניהם יש מוקדים רבים שמיועדים לראייה לטווחי ביניים (לדוגמה – מחשב, או לוח מכוונים ברכב). השימוש במשקפי מולטיפוקל חוסך מהמשתמש את הצורך להחלפה תדירה של המשקפיים בין זוג לרחוק/זוג לקרוב/זוג למחשב, או הורדה של המשקפיים כדי לקרוא, ונותן מענה איכותי לכל המרחקים.

עדשות משרדיות הן עדשות שמיועדות לאנשים שעובדים בסביבה משרדית. הן בנויות כך שהמוקד בחלק העליון של העדשה מיועד לטווח של מחשב, והחלק התחתון מיועד לטווח קרוב יותר (לקריאה של מסמכים/מקשי המקלדת/סמארטפון). 

מדוע אדם שעובד בעבודה משרדית מול מחשב שעות רבות ביום יהנה ממשקפיים משרדיות לעומת מולטיפוקל?


הסיבה העיקרית היא שאזור הראייה למחשב בעדשה משרדית הוא גדול הרבה יותר מהאזור הזה בעדשה מולטיפוקלית. האזור שמיועד לעבודה מול מחשב (טווח ביניים) בעדשה מולטיפוקלית רגילה נמצא בין האזור לרחוק (שיש בו שדה ראייה יחסית רחב) לבין האזור לקרוב (גם עם שדה ראייה רחב), אך טווח הביניים עצמו הוא צר יותר ועלול להיות לא נוח להסתכל דרכו לעבודה ממושכת. 

אזור הראייה הרחב למחשב ואזור הראייה הרחב גם לקריאה הופך את העדשה המשרדית לבחירה הנוחה ביותר עבור העובדים בסביבה משרדית, בה אין צורך להסתכל למרחק כמו למשל בנהיגה, וניתן להתמקד בעבודה בטווחים קרובים יותר.

מחוץ לשעות העבודה, רצוי לעבור למשקפי מולטיפוקל, שיכולות להתאים מאוד לשאר ההתנהלות היום-יומית, בין אם בבית, בנהיגה, בטיולים, או כל מצב אחר בו נרצה להנות מראייה טובה לכל המרחקים.

לתאום פגישה השאירו פרטים

דילוג לתוכן