לתיאום פגישה

עין אדומה

התעוררתם בבוקר עם עין אדומה? מה עושים עכשיו?

מתעוררים בבוקר עם עין אדומה ומיד נבהלים… דבר ראשון שעולה בראש: עין אדומה בטח מדבקת. אבל האם זה נכון?
מה אם האדמומיות היא כי החתול שלכם ישן איתכם אתמול בלילה? או שמא בגלל שהשקעתם שעות ארוכות בעבודה והייתם על המחשב 8+ שעות ביום?
עין אדומה יכולה להיות תופעה שכיחה עבור אנשים מסוימים אך עין אדומה לא תמיד אומרת שמדובר בדלקת עיניים. עין אדומה יכולה להיגרם ממגוון מצבים ובעיות.

אלו הנפוצים ביותר:

דלקת הלחמית: דלקת עיניים נפוצה הנגרמת על ידי זיהום חיידקי, בדרך כלל שכיחה יותר בקרב ילדים. כאשר יש זיהום בלחמית, הקרום מכסה את הסקלרה (החלק הלבן של העין). זה מדבק ולעתים קרובות מתחיל בעין אחת אבל עובר במהירות לעין השנייה. ריסים דבוקים, עיניים מזוגגות בבוקר, הם כמה תסמינים שכיחים, יחד עם האדמומית בעין. בדרך כלל יש צורך בטיפת עיניים אנטיביוטית כדי לסייע בזירוז ההחלמה.

עין יבשה: תופעה היכולה לגרום לעיניים אדומות ונגרמת בדרך כלל על ידי דמעות לא מספיק "איכותיות". יחד עם זאת, הסביבה, תרופות מסוימות, מחלות יכולים גם להיות הגורם לעין יבשה. למעשה, יובש בעין יכול להופיע עם תסמינים וסימנים שונים, ולכן חשוב לוודא מהו הגורם לעין יבשה ולטפל בהתאם.

אלרגיות: בעונות מסוימות, עיניים אדומות יכולות להיות נפוצות יותר, לצד תסמינים של עיניים מגרדות או עיניים נפוחות. הגירויים באוויר הגורמים לעיטוש, או לאף סתום עלולים לגרום  גם לאדמומיות בעיניים. קומפרסים קרים, טיפות עיניים לאלרגיה וטיפות עיניים במרשם יכולים לעזור בסוג זה של אדמומיות כדי להפחית את הסימפטומים במהירות.

שחיקת עדשות מגע: עוד לפני שאתם שואלים- העיניים לא אמורות להיות אדומות אם מרכיבים עדשות מגע!
לעיתים קרובות עיניים אדומות למרכיב עדשות מגע יכולות להצביע על התאמה לקויה של עדשות, ולפעמים יכול אפילו להצביע על גירוי מתמיסות הניקוי של עדשות המגע. ניתן לפתור את מרבית התופעות והבעיות הללו, או לפחות להפחיתן ע"י שימוש בעדשות מגע חד פעמיות יומיות, אך הדבר הטוב ביותר הוא לתת לאופטומטריסט להעיף מבט ולקבוע אם יש צורך בהתאמת עדשות מגע חדשות.

מתח בעיניים: זה הופך להיות יותר ויותר נפוץ עבור רובנו להיות מול מסך כלשהו לאורך כל היום. רוב העבודות שלנו מסתמכות על שימוש במחשב 8 שעות ויותר ביום. בהייה במסך מחשב מובילה למתח בעייפות ולעייפות, ולעתים קרובות בעיניים בוערות ואדומות. אחת הסיבות היא שקצב המצמוץ שלנו יורד עם פעילות כזו; בממוצע אנו ממצמצים 8-21 מהבהבים לדקה עם זאת, במכשיר הדיגיטלי, המספר הזה יורד עד 60%. המעניין ביותר הוא שסוג המצמוץ (מצמוץ לא שלם) משתנה עם השימוש הדיגיטלי. שלמות של מצמוץ תורמת לתסמינים הקשורים לתסמונת ראיית המחשב. הפסקות תכופות מסייעות להפחתת עומס בעיניים, כמו גם למשקפי מחשב עם הגנה נגד סנוור ועדשות סינון אור כחול.

סיבות נוספות לעין אדומה?
הצטננות או שפעת, פגיעה בעין וסביבה מעשנת. גם חוסר שינה תורם לתופעת העיניים אדומות.

לתאום פגישה השאירו פרטים

דילוג לתוכן